Zimowe atrakcje na Mazurach

Chociaż region mazurski słynie przede wszystkim ze swych wakacyjnych czy letnich atrakcji turystycznych i co roku, latem, przyciąga aż milion turystów z całego świata, warto wiedzieć, że na Mazurach znajduje się także wiele niebagatelnych atrakcji zimowych.

Dodatkowo w czasie zimy noclegi Mazury są znacznie tańsze niż latem, co jest kolejną i bardzo istotną zaletą spędzania na przykład ferii zimowych właśnie na Mazurach.

Najważniejszą i podstawową zimową atrakcją turystyczną, jaka znajduje się na Mazurach, Góra Czterech Wiatrów i znajdujący się na niej wyciąg narciarski. Korzystanie z tego mazurskiego wyciągu narciarskiego jest zdecydowanie tańsze od tych, które znajdują się w Tatrach czy innych polskich górach, co – w połączeniu z niezwykłą taniością, jaką cieszą się noclegi Mazury sprawia, że uprawianie sportów zimowych właśnie na Mazurach jest wyjątkowo oszczędne i z pewnością zdecydowania większość z nas będzie mogła sobie na to pozwolić.

Warto także podkreślić, że nawet kiedy nie ma śniegu, uprawianie takich sportów zimowych jak narciarstwo czy snowboard, jest możliwe na Górze Czterech Wiatrów, ponieważ istnienie na niej możliwość sztucznego naśnieżania. Ponadto na Górze Czterech Wiatrów znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, więc możemy cieszyć się urokami zimowych sportów, nawet wtedy, gdy nie posiadamy własnych nart czy snowboardu. Bardzo tanie w czasie zimy noclegi Mazury, wyjątkowo piękne zimowe widoki i krajobrazy mazurskie, czyste powietrze i sporty zimowe to powody, dla których warto spędzić ferie zimowe właśnie na Mazurach.