Warto być kierowcą w Poznaniu.

Poznań jawi się w powszechnej opinii jako miasto dusigroszów i skąpców. W połączeniu z odbywającymi się tam prawie non stop Targami i szczęśliwym położeniu prawie że w połowie drogi między stolicą Polski,

a stolicą Niemiec otrzymujemy obraz miasta zabieganego, wiecznie zajmującego się biznesem i cechującego się mentalnością księgowego. W Polsce można nawet usłyszeć opinie, że Poznań to miasto zawałowców. Być może wszystko to prawda, ale są także pewne plusy mieszkania w stolicy Wielkopolski.
Największy spośród nich z pewnością docenią kierowcy, bo w Poznaniu po prostu opłaca się mieć auto i o nie dbać. Być może jest to spowodowane słynnym poznańskim skąpstwem, być może są też inne powody, niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że spośród pięciu największych polskich miast Poznań jest zdecydowanie najtańszym miejscem do serwisowania pojazdu. Być może jest to spowodowane bliskością granicy i ilością sprowadzanych z Niemiec i innych krajów zachodnich używanych aut. Trudno stwierdzić jednoznacznie, jednak jakiejkolwiek by usługi nie wybrać, to i tak gdy interesuje nas auto serwis Poznań jest zdecydowanie najtańszy. Długo wymieniać wszystkie usługi i ich różnice cenowe, warto podać jakiś przykład. Wymiana opon Poznań pięciokrotnie tańszy od stolicy, i dwukrotnie tańszy od najtańszego poza nim Krakowa. Napełnianie klimatyzacji Poznań znów najtańszy, różnica prawie trzykrotna w porównaniu do Warszawy (jak zwykle najdroższej) i dwukrotna jeśli porównać ceny z najtańszym po Poznaniu Wrocławiem. Otwartym pozostaje pytanie czy poznańscy kierowcy są, aż takimi dusigroszami, czy może po prostu jest to miasto na tyle zmotoryzowane, że ilość pracy wyrównuje mechanikom mniejszy zarobek. Trudno orzec, z pewnością jednak warto być kierowcą w Poznaniu.