Dodatkowe akcesoria rowerowe

Rower sam w sobie jest dosyć prostym pojazdem. Jego rama nie posiada zbytnio skomplikowanej budowy i do jego napędzenia tak naprawdę całkowicie wystarczający jest łańcuch, dwie zębatki i dwa pedały. Aby jazda na rowerze była jednak bardziej komfortowa,

bezpieczna i, aby spełniał on wszystkie normy związane z dopuszczeniem pojazdu do ruchu na drogach, rowery damskie wyposażane są w szeroką gamę dodatkowych akcesoriów.

Najważniejsze z nich to przede wszystkim oświetlenie. Rower damski powinien posiadać świecącą na czerwono lampę z tyłu oraz na biało z przodu. Oprócz tego ważne jest, aby na szprychach kół znajdowały się pomarańczowe odblaski. Dzięki temu rowerzysta jest widoczny również z boku.

Inne akcesoria, jakie posiadają rowery damskie miejskie to między innymi dzwonek na kierownicę, błotniki chroniące przed ubrudzeniem się, koszyk na kierownicę lub bagażnik ułatwiający podróżowanie z plecakiem, czy też z zakupami i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych.

Dużą popularnością wśród rowerzystów cieszą się także akcesoria elektryczne, wszelkiego rodzaju liczniki prędkości, ilości przejechanych kilometrów, spalonych kalorii i tak dalej. Coraz większa część rowerzystów montuje do swoich pojazdów nawet nawigację satelitarną, która dzięki połączeniu z Internetem nie tylko wskaże im właściwą drogę, ale pozwoli zaplanować całą trasę i śledzić jej przebieg znajomym i innym użytkownikom sieci.

Wszystkie z akcesoriów rowerowych, nawet te najbardziej nietypowe, znaleźć będziesz mógł w każdym sklepie oraz serwisie, który zajmuje się sprzedażą lub naprawą tychże dwukołowych pojazdów.