Cena wspomnień

Życie mija bardzo szybko, a wraz z upływającym czasem mózg ludzki – poprzez możliwość porównania wobec systematycznie wzrastającej ilości przeżytego życia – poczyna dodatkowo odbierać odpowiednio proporcjonalne okresy czasowe,

jako coraz krótsze. Rok życia, który w wieku dziesięciu lat odbierany był jako bardzo dużo, w wieku lat czterdziestu wydaje się przemykać w mgnieniu oka. Nic więc dziwnego, że najlepsze, najpiękniejsze i najważniejsze momenty często chcemy zachować na jak najdłużej.

Momentami takimi są przeróżne wakacje, urodziny, imieniny, etc. jednak każde to wydarzenie, chociaż unikalne w swojej naturze, w formie bywa jak najbardziej powtarzalne. Wszak na wakacje zdarza nam się jeździć nawet kilka razy do roku lub kiedy mamy mniej czasu, raz na kilka lat, jednak zawsze wiemy, że wakacje zdarzają się częściej niż raz w życiu, podobnie urodziny czy imieniny, które chociaż – niestety nie zdarzają się kilka razy do roku – to jednak nigdy też nie są wydarzeniem, które występuje jedynie raz w życiu. Dlatego też większość takich chwil utrwalamy sami przy pomocy najzwyklejszego aparatu. Są jednak rzeczy, które mają miejsce tylko raz w życiu, których sami nie możemy utrwalić, gdyż jesteśmy zajęci czymś zupełnie innym, a których utrwalenie, z racji ich wagi wolimy powierzyć profesjonalistom. Takim wydarzeniem jest na przykład ślub. Nic więc dziwnego, że fotografia ślubna poznań, to często źródło utrzymania dla niejednego fotografa. Być może ceny takiej usługi mogą nam często wydawać się drogie (u najlepszych, sesja zdjęciowa kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych), jednak są wydarzenia, które warto w życiu zachować na zawsze choćby dlatego, że pieniądze pojawiają się i znikają, zaś wydarzenia, mogą do nas powrócić jedynie w formie wspomnień. Wspomnień, których jakość jest dla nas często najważniejsza, gdyż pamięć o radosnych chwilach, to coś, co pozwala nam żyć i cieszyć się życiem, dając nam zarówno wspomnienia jak i nadzieję na przyszłość. Nie żałujmy zatem pieniędzy, które przecież szczęścia nie dają, na coś co zaświadczy nie raz o naszym szczęściu.