Aerografy przyszłości

Pistolety lakiernicze to ostatnimi czasy niezwykle popularne urządzenia aplikacyjne. Aerografy natomiast są ich najbardziej wysublimowaną odmianą. Wprowadzane ostatnio modele są niezwykle interesujące.

DAGR to niezwykle precyzyjne urządzenie pozwalające na dokonywanie drobnych prac wykończeniowych, stosowane przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym.

SATA dekor 2000 to pistolet o ogromnych możliwościach, dostosowany do pracy przez osoby prawo i leworęczne, wyposażony w bezstopniową regulację ilości materiału oraz dwa rodzaje zbiorników.

SATAgraph 1, 2 i 3 to modele stworzone specjalnie do prac precyzyjnych. Wyposażone są w kubek grawitacyjny, możliwość regulacji przepływu materiału oraz dwuczęściową dyszę.

Wszystkie wymienione aerografy wykonuje się z materiałów odpornych na korozję oraz wytrzymałych na wstrząsy i uderzenia. W oczekiwaniu na nowe modele tego rodzaju pistoletów lakierniczych trzeba uzbroić się w cierpliwość, póki co jednak dotychczasowe modele świetnie spisują się w akcji. Co prawda to nie pompy lakiernicze, ale ich przeznaczenie jest nieco inne. Możliwe, że doczekmy się najpierw kilku modyfikacji nim producenci przystąpią do zmasowanych prac nad nowymi modelami, które przecież muszą zaskoczyć czymś nowym.